رنگ مو

در یونان باستان، قهرمانان از صابون های خشن و سفید کننده برای تغییر رنگ موهایشان استفاده می کردند تا موهایشان را روشن یا قرمز کنند، که در آن زمان نشان دهنده شجاعت و افتخار آفرینی بوده است.

رومیان قرن اول میلادی موهای تیره را ترجیح می دادند و از رنگ به دست آمده از جوشانده گردو و تره فرنگی برای تیره کردن موهایشان استفاده می کردند.

مدت مدیدی است که رنگ آمیزی مو به حرفه ای تخصصی و هنری تبدیل شده است. امروزه درصد قابل توجهی از بانوان مو های خود را برای تنوع و تجربه ظاهری متفاوت رنگ می کنند این در حالیست که تا چندین دهه قبل تنها برای پوشاندن مو های سفید از رنگ مو ها استفاده می شد.

تشخیص این نکته مهم که چه رنگ مویی متناسب چهره و ظاهر شماست بر عهده یک متخصص است. تمامی رنگ هایی که در کاتالوگ ها از شما بانوان گرامی دل می ربایند مناسب رنگ پوست، چشمان و حتی شخصیت اجتماعی شما نیستند.

هایلایت (highlight)  مو  که این روزها بسیار پرطرفدار است برای ایجاد سایه روشن هایی روی زمینه مو می باشد، که تغییر قابل توجهی در چهره شما ایجاد می کند. این کار با بهره گیری از مواد دکلره بر روی برخی از قسمت های مو و رنگ کردن آن با توجه به زمینه مو ها می تواند نتیجه دلخواه را برای داشتن رنگ مویی متفاوت با طیف رنگی بیشتری ایجاد کند. هایلایت روی هر زمینه مویی اعم از تیره یا روشن قابل اجراست.

تفاوت هایلایت و مش چیست؟

تفاوت رنگ و کنتراست قسمت های دکلره شده با زمینه در هایلایت تا ۳ درجه اختلاف رنگ است، اما در مش این تفاوت از ۳ درجه بیشتر است.

ما در سالن زیبایی نیلسا این موقعیت را فراهم آورده ایم که از مشاوره رایگان متخصصین ما برای داشتن بهترین رنگ مو متناسب و بدون آسیب با توجه به ساختار و سوابق مو های خود بهره مند شوید.

تماس با ما
گالری عکس رنگ و مش
رنگ و مش مو بانوان

میزان رضایت شما از نیلسا؟

به ما رای دهید و در بهتر شدن ما سهیم باشید