درمان کراتینه مو

اگر به دنبال داشتن موهای صاف و درخشنده هستید، کراتینه مو بهترین انتخاب برای شما است تا هم موهای خود را احیا و هم صاف و براق کنید. در کنار این موارد، کراتینه کردن مو باعث مرطوب ماندن تارهای مو شده و از خشکی آن جلوگیری می‌کند.

البته باید توجه داشته باشید، انجام کراتینه مو نیاز به مهارت و مواد باکیفیتی دارد که در همه سالن‌های زیبایی موجود نیست. یکی از خدمات سالن زیبایی نیلسا، انجام کراتینه مو بوده که با بهترین مواد و زیر نظر افراد متخصص انجام می‌شود.

کراتینه مو بانو جوان با موی بلوند متوسط سالن زیبایی نیلسا به صورت قبل و بعد

کراتینه مو چیست؟

امروزه به دلیل استفاده مداوم از رنگ موهای مختلف و دستگاه‌های حرارتی مثل اتو مو و سشوار، موها ضعیف شده و حالت وز و ناخوشایندی پیدا کرده‌اند. کراتینه مو یکی از راه‌های احیا و صاف کردن مو است همینطور ضمن اینکه مو را صاف و براق می‌کند، باعث تقویت و احیای موهای خشک و آسیب دیده نیز می‌شود. البته راه‌های مختلفی برای رسیدن به موهای صاف و براق وجود دارد مثل صاف کردن مو با مواد شیمیایی یا صاف کردن با دستگاه که این روش‌ها باعث صافی موهای شما می‌شود ولی آنها را تقویت نمی‌کند.

کراتین ماده‌ای است که به طور طبیعی در مو وجود دارد و باعث نرمی و صافی مو می‌شود ولی به‌مرور زمان با مراقبت نکردن و استفاده از رنگ مو و دستگاه‌های حرارتی، این ماده از بین رفته و موها وز و خشک می‌شوند. در اصل کراتین نوعی پروتئین موجود در مو، پوست و ناخن است که وجود آن در موها باعث نرمی، صافی و درخشندگی شده و عدم وجود آن باعث وز و خشک شدن مو می‌شود. باید بدانید که موهای فر و کمی خشک، نسبت به موهای لخت و صاف کراتین کمتری در خود دارند.

کراتینه کردن مو یک روش نیمه دائمی برای صاف کردن موها است که البته سبب احیا و تقویت موها نیز می‌شود. در سالن زیبایی نیلسا، انجام کراتینه با بهترین مواد و زیر دست افراد متخصص انجام می‌شود تا شما به نتیجه دلخواه خود برسید. این کار ابتدا با آغشتن مو به مخلوط مایع کراتین شروع شده و بستگی به بلندی و حجم موی شما، زمان زیادی طول می‌کشد. ماندگاری کراتین معمولاً تا 6 ماه است و این ماندگاری با توجه به نوع و کیفیت مواد استفاده شده، تغییر می‌کند. بیشترین افرادی که به دنبال انجام کراتین روی موهای خود هستند، افرادی با موهای وز و فر بوده که برای داشتن موهای صاف و براق، اقدام به انجام این کار می‌کنند.

کراتینه مو بانو جوان با موی قهوه ای کوتاه به صورت قبل و بعد در سالن زیبایی نیلسا

مزایای انجام کراتینه مو

برای کسانی که به دنبال کراتینه کردن موهای خود هستند، توصیه می‌کنیم قبل از انجام این کار کمی با مزایای کراتینه کردن آشنا شوند. البته این کار دارای معایب یا عوارض هم بوده که در ادامه به آنها هم می‌پردازیم. پس مزایای کراتینه کردن مو شامل:

مناسب برای همه نوع مو

مهم نیست که موهایی صاف یا فر داشته باشید، حتی مهم نیست که موهایی بسیار پرپشتی دارید. کراتینه مو برای انواع مو مناسب بوده و روی موهای رنگ شده یا طبیعی هم تأثیر گذار است. فقط باید توجه داشته باشید که کراتین برای موهای کم‌پشتی که تارهای بسیار نازکی دارند، مناسب نبوده و در این نوع موها، کراتین باعث کم حجم دیده شدن مو شده و به تارهای نازک مو آسیب وارد می‌کند.

عدم آسیب

کراتینه مو، نسبت به روش‌های سنتی و یا استفاده از مواد شیمیایی برای صاف کردن مو آسیب کمتری دارد. حتی در بسیاری از موارد با استفاده از مواد درجه یک و انجام صحیح کراتینه، هیچ‌گونه آسیبی به موها وارد نمی‌کند.

حالت پذیری آسان

بعد از انجام کراتینه، موها به خوبی حالت گرفته برای این کار نیازی به افزایش حرارت سشوار یا اتو مو نبوده و حتی برای ماندگاری بیشتر حالت هم نیازی به مواد حالت‌دهنده و شیمیایی نیست. در نتیجه، موهای شما کمتر در معرض مواد شیمیایی و دستگاه‌های حرارتی قرار گرفته و آسیب زیادی نمی‌بیند.

تأثیر گذاری بالا

موی فر، مجعد و وز؛ حتی موی پرپشت و حجیم، مهم نیست که موهای شما چه نوعی باشد، کراتین روی انواع مو جواب داده و تأثیر گذاری بالایی روی موهای شما دارد. کراتین، موهای بسیار پرپشت و فر را هم تبدیل به موهای صاف و لخت می‌کند که حالت پذیری آسانی دارد.

کراتینه مو بانو جوان با موی بلوند متوسط به صورت قبل و بعد در سالن زیبایی نیلسا

مراقبت کمتر

نسبت به روش‌های دیگر صاف کردن، کراتینه نیاز به مراقبت کمتری داشته و برای دوام بیشتر کراتینه، نیازی به استفاده از مواد و محصولات خاصی نیست.

احیا ساختار مو

در کراتینه مو، حفره‌های ساقه مو با کراتین پر شده و این عمل به دلیل ترمیم و احیای ساختار مو باعث کم شدن وزی مو و افزایش صافی، شفافیت و نرمی موها می‌شود. البته در کنار ترمیم و احیای مو، رطوبت موها را نیز حفظ کرده و از خشکی مو در اثر رنگ کردن، جلوگیری می‌کند.

عدم عوارض جانبی

طبق تحقیقات، کراتینه مو هیچ‌گونه عوارض جانبی ثابت شده‌ای ندارد.

افزایش شانه پذیری پس از کراتینه مو

بعد از کراتینه کردن، موها نرم و لخت شده و در نتیجه، به راحتی می‌توانید آن را شانه کنید و دیگر نیازی به نگرانی از بابت گره خوردن موها نیست.

مناسب برای همه

کراتینه مو مناسب برای خانم‌ها و آقایان بوده و محدودیتی در انجام آن وجود ندارد.

تقویت مو

همان‌طور که گفته شد، مواد به کار رفته برای کراتینه کردن مو، سرشار از ویتامین‌های مورد نیاز مو است و این ویتامین‌ها، ضمن صافی و درخشندگی که موها می‌دهند، سبب تقویت و احیای موها هم می‌شوند. پس در نتیجه، برخلاف دیگر روش‌های صافی برای مو، کراتینه کردن هیچ‌گونه آسیبی به مو وارد نمی‌کند.

صرفه جویی در زمان بعد از کراتین مو

شاید بارها برایتان پیش آمده باشد که با عجله برای یک مهمانی حاضر شوید یا بعد حمام بخواهید به بیرون بروید ولی بعد از حمام موهایتان فر و وز شده و نمی‌توانید بدون استفاده از اتو مو یا سشوار، آنها را درست کنید و از طرفی صاف کردن موها هم ساعت‌ها زمان‌بر بوده و وقت شما را تلف می‌کند. کراتینه کردن مو در این شرایط به کار شما آمده، به‌طوری که بعد از کراتینه کردن، با یک حرارت ملایم سشوار هم موهای شما صاف، لخت و براق شده و دیگر نیازی به استفاده از اتو مو نبوده و در نهایت، زمان کمتری برای درست کردن موهایتان صرف می‌شود.

کراتینه مو بانو جوان با موی بلند متوسط به صورت قبل و بعد در سالن زیبایی نیلسا

معایب کراتینه کردن مو

در ادامه این مقاله، به معایب کراتینه کردن مو نیز می‌پردازیم.

استفاده از کراتین مصنوعی در محصولات

باوجوداینکه تابه‌حال هیچ‌گونه عوارض جانبی از کراتینه کردن مو دیده نشده، اما ممکن است در برخی موارد سبب تحریک شدن چشم‌ها و پوست‌های حساس شود. چرا؟ دلیل این اتفاق استفاده از کراتین مصنوعی در مواد درمانی برای کراتینه کردن مو است. کراتین یک مواد شیمیایی موجود در مو، ناخن و پوست است که نوع طبیعی آن در موها وجود دارد ولی برای انجام کراتینه از کراتین مصنوعی استفاده می‌شود.

هزینه نسبتا زیاد

کراتینه کردن مو یکی از روش‌های تقریباً پرهزینه بوده و شاید برای خیلی‌ها به صرفه نباشد. البته مراقبت‌های بعد از کراتینه و استفاده از شامپوهای مخصوص و بدون سولفات هم که بسیار گران بوده و در پرهزینه بودن کراتینه بسیار مؤثر هستند. البته بسیاری دیگر از راه‌های احیا و صاف کردن مو، پرهزینه‌تر هم بوده و شاید کراتینه، با توجه به مزایایی که دارد بسیار مقرون به صرفه باشد.

ماندگاری کم

همان‌طور که میدانید، کراتینه کردن مو یک راه نیمه دائمی برای صافی و احیا موها است و با گذر زمان و شستشوی موها، این مواد از روی موها پاک شده و مو به حالت اولیه خود بازمی‌گردد. البته این ماندگاری از 3 تا 6 ماه، با توجه به مراقبت‌های بعد از کراتینه و مواد استفاده شده در کراتینه کردن موهایتان، متغیر است. در صورت انجام مراقبت‌های گفته شده، در برخی موارد کراتین تا 9 ماه هم روی مو باقی مانده و آثار آن قابل مشاهده است.

احتمال آسیب‌دیدگی

خیلی از افراد سودجو، با استفاده از مواد بی کیفیت و ارزان‌تر، کراتینه مو را انجام می‌دهد که در این موارد احتمال آسیب‌دیدگی مو وجود دارد. به همین دلیل، انجام این کار باید در یک سالن معتبر و زیر نظر افراد مجرب انجام شود. حتی در مرحله اتوکشی بعد از کراتینه هم مهارت کافی باید وجود داشته باشد، در غیر این صورت موها سوخته یا آسیب می‌بینند.

کراتینه مو بانو جوان با موی قهوه ای کوتاه به صورت قبل و بعد در سالن زیبایی نیلسا

منع شده برای خانم‌های باردار

انجام کراتینه مو برای خانم‌های باردار ممنوع بوده و ممکن است سلامت خود و فرزندشان را به خطر بیندازد. در انجام کراتینه مو، یک ماده شیمیایی مضر به نام فرمالدهید آزاد شده که این ماده برای خانم‌های باردار و حتی افراد عادی نیز مضر است.

فرمالدهید در کراتینه

فرمالدهید یک ماده شیمیایی موجود در کراتین است که با کراتینه کردن مو، این ماده آزاد می‌شود. فرمالدهید مضر است ولی برای افرادی که یکبار تصمیم به کراتینه کردن می‌گیرند، تأثیری ندارد و بیشترین میزان خطر برای افرادی است که دائماً در معرض آن هستند، مثل آرایشگرها که دائماً در حال کراتینه کردن هستند.

واکنش‌های آلرژیک و حساسیت‌ها

در برخی افراد، مخصوصاً افرادی که پوست حساسی دارند، ممکن است بعد از انجام کراتینه مو دچار واکنش‌ها و حساسیت‌هایی از جمله سوزش، خارش، التهاب و ایجاد راش (ضایعه پوستی) در پوست شوند.

شامپوهای مخصوص

برای ماندگاری بیشتر کراتینه مو، باید از محصولات خاصی استفاده کنید. این محصولات شامل شامپوهای مخصوص موهای کراتینه شده، شامپوهای بدون سولفات، ماسک مو مخصوص موهای کراتینه شده و ماسک مو بدون سولفات هستند.

کراتینه مو بانو جوان با موی قهوه ای بلند به صورت قبل و بعد در سالن زیبایی نیلسا

نکات مهم درباره مواد استفاده شده در کراتین

اگر میخواهید در سالنهای زیبایی موهای خود را کراتین کنید، دقت داشته باشید که اینکار زیر نظر افراد مجرب و با مواد درجه یک انجام شود ولی اگر قصد دارید خودتان در خانه اینکار را روی موهایتان انجام دهید، در هنگام خرید مواد کراتینه، توجه کنید که در این مواد فرمالدهید وجود نداشته باشد. فرمالدهید یک گاز شیمیایی که معمولاً مقداری کمی از آن در مواد کراتین بکار رفته و در هنگام کراتینه کردن مو، آزاد می‌شود و برای افرادی که دائماً با این مواد سروکار دارند، مضر است.

نکات مهم قبل از انجام کراتینه مو

قبل از انجام کراتینه مو دقت کنید که این روش مناسب موهای شما باشد. به تجربیات اطرافیان توجه نکنید، این روش ممکن است در برخی افراد واکنش‌های متفاوتی داشته باشد. ابتدا با یک فرد متخصص در این کار مشورت کرده، حتی می‌توانید در سالن زیبایی نیلسا مشاوره شده و سپس تصمیم به انجام این کار بگیرید. البته باید توجه کنید که کراتینه مو برای خانم‌های باردار ممنوع است و به هیچ عنوان نباید انجام شود. یکی دیگر از مواردی که کراتین برای آنها منع می‌شود، افرادی هستند که داروهای اعصاب مصرف می‌کنند، سرطان دارند یا از داروهای مربوط به غدد استفاده می‌کنند.

کراتینه مو بانو جوان با موی بلوند متوسط به صورت قبل و بعد در سالن زیبایی نیلسا

نکات مهم بعد از انجام کراتینه مو

 • تا 72 ساعت بعد از کراتینه کردن، موهای خود را نشویید.
 • تا 48 ساعت بعد از کراتین کردن، موهای خود را باید کش یا سنجاق نبندید.
 • از شامپوهای مخصوص و بدون سولفات برای شستشوی موهای خود استفاده کنید.
 • از روکش بالش ساتن یا ابریشمی استفاده کنید.
 • در دریا و استخر شنا نکنید؛ اگر می‌خواهید شنا کنید، مراقبت‌های لازم را انجام دهید.
 • اگر قصد رنگ کردن و کراتینه کردن هم‌زمان موهای خود را دارید، بهتر است ابتدا آنها را کراتینه کرده و سپس رنگ کنید؛ زیرا در برخی موارد، موها در هنگام کراتینه شدن کمی تغییر رنگ می‌دهند.
 • یکی از راه‌های جذب بهتر مواد کراتینه، استفاده از اتو مو بعد از انجام کار است ولی باید در استفاده از دقت کرد؛ زیرا ممکن است حرارت بالای آن به موها آسیب وارد کند.

مراقبت‌های بعد از کراتینه مو

کراتینه کردن مو نیز مثل دیگر روش‌های درمانی و زیبایی، نیاز به مراقبت‌های خاصی دارد که در ادامه به این مراقبت‌ها می‌پردازیم.

استفاده از شامپوهای مخصوص فری سولفات

بعد از کراتینه کردن مو، مثل رنگ کردن، بهتر است از شوینده‌های ملایمی استفاده کنید تا ماندگاری کراتینه شما بیشتر شود. سولفات یکی از مواد تقریباً مضر موجود در شامپوها بوده که این ماده در شستشوی بهتر موها به شما کمک می‌کند ولی بعد کراتینه یا رنگ مو، از این مواد کمتر باید استفاده شود. شامپوهای مخصوص موهای کراتینه شده یا شامپوهای فیری سولفات، شامپوهای ملایمی هستند که حتی با شستشوی روزانه هم آسیبی به کراتینه روی موی شما وارد نمی‌کند.

استفاده از ماسک موهای مخصوص

یکی از دشمن‌های مهم کراتینه مو، سولفات است که وجود آن حتی در ماسک مو هم مضر است. ماسک مو یک محصول مراقبتی برای موها است که حتی موهای طبیعی یا رنگ شده هم می‌توانند از آن استفاده کنند ولی باید توجه کنید که حتماً از ماسک مو بدون سولفات یا ماسک مو مخصوص موهای کراتینه شده استفاده کنید. ماسک موها با توجه به ترکیباتی که دارند، در کنار نرم کردن ساقه مو، آنها را تقویت کرده و از شکنندگی و خشکی آن جلوگیری می‌کنند.

کراتینه مو بانو جوان با موی بلوند متوسط به صورت قبل و بعد در سالن زیبایی نیلسا

مراقبت‌های قبل از شنا

آب استخر به دلیل کلر و آب دریا به دلیل نمک موجود در خود باعث کاهش ماندگاری کراتینه می‌شوند. توصیه می‌شود که تا جایی که امکان دارد به استخر یا دریا نروید. اگر هم دوست داشتید شنا کنید، حتماً قبل از شنا، از کلاه‌های مخصوص استفاده کنید به‌طوری‌که کلر یا نمک با موهای شما در ارتباط نباشد. یک راه دیگری که می‌توانید انجام دهید، استفاده از روغن‌های گیاهی مثل روغن نارگیل است. با کمک این روغن‌ها، موهای خود را چرب کرده و مانع از نفوذ کلر و نمک به موهای خود شوید.

چه جایگزین‌هایی برای درمان کراتینه مو وجود دارد؟

برخی افراد به دلیل ریسک‌ها و عوارضی که ممکن است کراتینه کردن مو داشته باشد، از آن اجتناب می‌کنند و به دنبال جایگزینی برای آن هستند. این جایگزین‌ها شامل:

 • شامپوهای کراتینه مو
 • ماسک موهای حاوی کراتینه
 • روغن زیتون
 • روغن آرگان
 • روغن نارگیل
 • روغن آفتاب گردان

کراتین مو بهتر است یا پروتئین تراپی؟

در روند پروتئین تراپی، پروتئین‌های هیدرولیز شده به کوتیکول مو تزریق می‌شوند در نتیجه انجام این کار سبب تقویت لایه کوتیکول و درنتیجه ترمیم رشته‌های مو می‌شود. کراتینه کردن مو نوعی پروتئین تراپی بوده و شاید در پروتئین تراپی، میزان صافی کمتر و احیا بیشتری وجود داشته و در کراتینه، میزان صافی بیشتر و احیای کمتری وجود داشته باشد. البته نکته مهمی که وجود دارد، پروتئین تراپی فقط روی موهای آسیب دیده انجام می‌شود ولی کراتینه روی انواع مو قابلیت انجام شدن دارد.

کراتینه مو بانو جوان با موی بلوند متوسط به صورت قبل و بعد در سالن زیبایی نیلسا

کراتین برای چه نوع موهایی مناسب است؟

به طور کلی، کراتین برای انواع مو مناسب است ولی به دلیل لختی و صافی زیادی که به موها می‌دهد، روی موها نازک و کم‌پشت، سبب کم حجم دیده شدن موها می‌شود. در نتیجه بهترین نوع مو برای کراتینه کردن، تارهای مو ضخیم حالت دار، فر، خشک یا وز هستند. برخی از موها که دارای فر زیادی هستند و بعد از سشوار کشیدن، پف کرده و حالت بدی به خود می‌گیرند، یک گزینه عالی برای کراتینه شدن بوده و با انجام کراتین، زیبایی خاصی به خود می‌گیرند.

بوتاکس مو یا درمان کراتین؟

بوتاکس مو یکی از راه‌های درمان وزی مو است. در این روش از ترکیبی شامل کلاژن، تغذیه کننده، مرطوب کننده، ویتامین B6، ویتامین E و روغن خاویار استفاده میکنند تا شکاف‌های ایجاد شده در الیاف مو پر شده و ظاهر آن براق و صاف شود. بوتاکس مو یک روش برای احیای کامل موهای آسیب دیده است ولی در مقایسه با کراتینه کردن مو، هزینه بالاتری داشته و البته، عوارض و خطرات کمتری نسبت به کراتین هم دارد. همانند کراتین، بوتاکس هم مناسب برای موهای وز، آسیب دیده، خشک و دارای موخوره است.

در آخر

انجام کراتینه مو، نه تنها به یک فرد مجرب برای انجام نیاز دارد، بلکه بعد از اتمام مراحل کراتینه، نیاز به مراقبت‌های خاصی هم دارد. در سالن نیلسا، کراتینه مو توسط مجرب‌ترین افراد همراه با بهترین و باکیفیت‌ترین مواد کراتین انجام می‌شود.

کراتینه مو بانو جوان با موی قهوه ای بلند به صورت قبل و بعد در سالن زیبایی نیلسا

سوالات متداول درباره کراتینه مو

دو نوع کراتین وجود دارد، کراتین قرنطینه دار و کراتین بدون قرنطینه. کراتین‌های قرنطینه دار موادی هستند که بعد از انجام کراتینه مو، باید تا سه روز یا 72 ساعت مواردی از قبیل خیس نشدن مو، تعریق نکردن کف سر، نبستن مو با کش را رعایت کنید و عدم رعایت این موارد ممکن است دلیل صاف نشدن موی شما بعد از کراتینه باشد. حتی ممکن است کسی که برای شما این کار را انجام می‌دهد، اشتباهاً مواد قرنطینه دار را به جای مواد بدون قرنطینه روی موهای شما بگذارد.

به طور کلی، همان‌طور که گفته شد شامپوهای مناسب برای موهای کراتینه شده، شامپوهای فیری سولفات یا بدون سولفات هستند. شامپو بچه هم به دلیل پوست حساس کودک، فاقد سولفات است و اگر دقت کنید، مثل شامپوهای بدون سولفات کمتر کف می‌کند. پس در نتیجه شامپو بچه برای موهای کراتینه شده مناسب است و حتی می‌توانید از آن به طور روزانه استفاده کرده و نگران از بین رفتن اثر کراتین موهای خود نباشید.

همان‌طور که میدانید، دکلره کردن مو آسیب بسیار زیادی به مو وارد کرده و تمام پروتئین‌های مو را از بین می‌برد. پیشنهاد می‌شود بعد از دکلره، کراتینه انجام شود تا ویتامین‌های از بین رفته در مو احیا شده و موهای شما دوباره زنده و سالم شوند. البته بسته به تعداد دکلره انجام شده روی مو، میزان تأثیر گذاری کراتینه هم تغییر می‌کند. به طور مثال، مویی که 3 بار دکلره شده باشد، قطعاً با یکبار کراتینه به سلامت مورد نیاز نرسیده و نیاز است که به تعداد دفعات دکلره، کراتینه انجام شود.

وز شدن مو بعد از کراتینه به دو عامل بستگی دارد. اولین عامل، انجام اشتباه کراتینه توسط فرد نا وارد که در این صورت، انجام فرایند کراتینه به درستی انجام نشده و در پایان کار سبب وز شدن مو شده است. در این شرایط، شما نه تنها با کراتینه باعث احیا و تقویت موهای خود نشده‌اید، بلکه باعث آسیب رساندن به موهای خود شده‌اید. عامل بعدی در وز شدن مو بعد از کراتینه، می‌تواند رعایت نکردن اصول مراقبتی بعد از کراتینه باشد. به طور مثال، ممکن است شما بعد از کراتینه، موهای خود را شسته باشید، استخر رفته باشید یا از شامپوهای نامرغوب استفاده کرده باشید.

 • کراتینه مو بانو جوان با موی بلوند متوسط به صورت قبل و بعد در سالن زیبایی نیلسا
 • کراتینه مو بانو جوان با موی قهوه ای بلند به صورت قبل و بعد در سالن زیبایی نیلسا
 • کراتینه مو بانو جوان با موی قهوه ای بلند به صورت قبل و بعد در سالن زیبایی نیلسا
 • کراتینه مو بانو جوان با موی بلوند کوتاه به صورت قبل و بعد در سالن زیبایی نیلسا
 • کراتینه مو بانو جوان با موی مشکی بلند به صورت قبل و بعد در سالن زیبایی نیلسا
 • کراتینه مو بانو جوان با موی عسلی بلند به صورت قبل و بعد در سالن زیبایی نیلسا
 • کراتینه مو بانو جوان با موی قهوه ای بلند به صورت قبل و بعد در سالن زیبایی نیلسا
 • کراتینه مو بانو جوان با موی بلوند متوسط به صورت قبل و بعد در سالن زیبایی نیلسا
 • کراتینه مو بانو جوان با موی بلوند بلند به صورت قبل و بعد در سالن زیبایی نیلسا
 • کراتینه مو بانو جوان با موی متوسط بلوند به صورت قبل و بعد در سالن زیبایی نیلسا
 • کراتینه مو بانو جوان با موی قهوه ای بلند به صورت قبل و بعد در سالن زیبایی نیلسا
 • کراتینه مو بانو جوان با موی بلوند متوسط به صورت قبل و بعد در سالن زیبایی نیلسا
 • کراتینه مو بانو جوان با موی قهوه ای متوسط به صورت قبل و بعد در سالن زیبایی نیلسا

دانستنی های آرایشی، بهداشتی

در بخش مجله آنلاین آرایشی زیبایی سالن زیبایی نیلسا، میتوانید مطالبی مفید در مورد تمامی خدمات زیبایی و آرایشی پیدا کنید

 • ویتامینه مو روغن ماکادمیا

ویتامینه مو

[toc] اگر از مشکلات مربوط به موهای سرتان کلافه شدید و نمی دانید از چه دارویی برای ترمیم موهایتان استفاده کنید بهتر است سراغ طبیعی ترین مواد مخصوص ویتامینه مو ها بروید [...]